EN
usg piersi warszawa

usg piersi

Podczas badania usg piersi w naszym Centrum w Warszawie uwidaczniane i oceniane są zmiany chorobowe piersi zarówno te wyczuwalne, jak i te, których ze względu na niewielkie rozmiary- rzędy milimetrów- nie wykrywa się badaniem dotykowym. Doświadczenie diagnostyczne w badaniu piersi, dokładne, wnikliwie przeprowadzone badanie, a także poprzedzające badanie palpacyjne i zebrany wywiad chorobowy są warunkiem dobrej diagnozy.

Profilaktyka za pośrednictwem USG piersi

Usg piersi jest nieodzowne w profilaktyce raka piersi. jest to szybkie, nieinwazyjne i bezbolesne badanie. Może być wykonywane u kobiet karmiących oraz w ciąży. Badanie to nie wymaga specjalnego przygotowania, ale najlepiej jest udać się na nie pomiędzy 1. a 10. dniem cyklu miesiączkowego. Wykrycie objawów łagodnych chorób piersi- torbieli, guzków- warunkuje ich dalszą obserwację ultrasonograficzną. Ocena anatomiczna zdrowych piersi jest przydatna do nauki samobadania, co wpływa na wczesne wykrywanie nieprawidłowości przez same pacjentki.

Ponadto USG piersi może być przeprowadzane jako uzupełnienie mammografii (MMG). Badanie Usg może być również wykorzystywane do oceny zmian pooperacyjnych oraz pachowych węzłów chłonnych.

Badania wykonuje:

Lekarz
Dorota Kołątaj DIAGNOSTA USG

Lekarz, specjalista II stopnia medycyny nuklearnej. Od 1987 roku zajmuje się diagnostyką obrazową. Główna aktywność zawodowa związana z diagnostyką ultrasonograficzną…

Potrzebujesz konsultacji ?