EN
usg piersi warszawa

usg piersi

Podczas badania usg piersi w naszym Centrum w Warszawie uwidaczniane i oceniane są zmiany chorobowe piersi zarówno te wyczuwalne, jak i te, których ze względu na niewielkie rozmiary- rzędy milimetrów- nie wykrywa się badaniem dotykowym. Doświadczenie diagnostyczne w badaniu piersi, dokładne, wnikliwie przeprowadzone badanie, a także poprzedzające badanie palpacyjne i zebrany wywiad chorobowy są warunkiem dobrej diagnozy.

Usg piersi jest nieodzowne w profilaktyce raka piersi. jest to szybkie, nieinwazyjne i bezbolesne badanie. Może być wykonywane u kobiet karmiących oraz w ciąży. Badanie to nie wymaga specjalnego przygotowania, ale najlepiej jest udać się na nie pomiędzy 1. a 10. dniem cyklu miesiączkowego. Wykrycie objawów łagodnych chorób piersi- torbieli, guzków- warunkuje ich dalszą obserwację ultrasonograficzną. Ocena anatomiczna zdrowych piersi jest przydatna do nauki samobadania, co wpływa na wczesne wykrywanie nieprawidłowości przez same pacjentki.

Badania wykonuje:

Lekarz
Dorota Kołątaj DIAGNOSTA USG

Lekarz, specjalista II stopnia medycyny nuklearnej. Od 1987 roku zajmuje się diagnostyką obrazową. Główna aktywność zawodowa związana z diagnostyką ultrasonograficzną…

Potrzebujesz konsultacji ?