EN
badania usg warszawa

Badania USG

Badania USG Warszawa ( Mokotów , Ursynów, Służew)

W Centrum Medycznym Krajmed działa Poradnia USG prowadzona przez doktor Dorotę Kołątaj – lekarza z 30-letnim doświadczeniem w codziennej pracy diagnosty klinicznego USG, w tym 22 lata doświadczeń na stanowisku asystenta naukowego Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie. Badania USG wykonywane są bardzo wysokiej klasy ultrasonografem  wyposażonym w nowoczesne funkcje, które umożliwiają ocenę kliniczną na wysokim poziomie pewności. Używamy wysokorozdzielczej sondy (liniowa 12 MHz) do oceny zmian wielkości 1-3 mm. Celem naszej Pracowni USG jest wykrywanie jak najmniejszych zmian chorobowych, wymagających szybkiej dalszej diagnostyki lub rozpoczęcia leczenia.

Badania usg wykonujemy u Pacjentów powyżej 16 roku życia.

 

Poradnia czynna jest w godzinach:

poniedziałek: 08:00-18:00, wtorek: 08:00-12:00, środa: 08:00-18:00, czwartek: 08:00-12:00

W naszej klinice w Warszawie, zapewniamy profesjonalną diagnostykę oraz monitorowanie:

 • Tarczycy – badanie tego rodzaju pozwala diagnozować oraz analizować powstałe zmiany gruczołu tarczycy. USG Tarczycy wykrywa i pozwala ocenić wielkość wola, guzków czy torbieli.  Lekarz wykonujący to badanie jest w stanie rozpoznać cechy nadczynności, niedoczynność, zapalenia, chorobę Hashimoto, Graves- Basedowa, chłoniaki i zmiany nowotworowe.

 

 • Piersi – badanie to pozwala wykluczyć podejrzenie albo zdiagnozować różnego rodzaju guzki, torbiele, przyczynę bolesności piersi, mastopatię i zgrubienia. USG piersi wykonuje się również w celu oceny implantów oraz jako badanie uzupełniające po wykonanej mammografii. Jest wykorzystywane także w celu badań kontrolnych – USG piersi stosowane jest regularne w profilaktyce antynowotworowej (staje się pomocą i uzupełnieniem samobadania piersi).
 • Węzłów Chłonnych –  badanie to pozwala diagnozować objawy, takie jak powiększenie, bolesność węzłów chłonnych szyjnych, pachowych, pachwinowych i brzusznych. USG węzłów chłonnych wykorzystywane jest również w celu oceny układu chłonnego w chorobach hematologicznych i onkologicznych. Staje się narzędziem do wykluczania albo rozpoznawania chorób węzłów chłonnych oraz analizy zaawansowania powstałych zmian.

 

 • Chorób głowy i szyi – USG szyi wykonywane jest w celu oceny wszystkich narządów szyi, naczyń krwionośnych i tkanek miękkich. Badanie ultrasonograficzne tego rodzaju jest podstawą diagnostyki – chorób tarczycy, powiększenia węzłów chłonnych, przyczyny bólu, stanów zapalnych, obrzęków, zgrubień, guzów, torbieli, migdałków podniebiennych, ślinianek i wielu innych. USG szyi pozwala rozpoznać stany chorobowe, ocenić stadium zaawansowania choroby, jest badaniem kontrolnym w czasie stosowanej terapii, by móc zanalizować jej efekty i poprawę stanu zdrowia pacjenta.
 • Chorób ogólnych i internistycznych:
 1. Jamy brzusznej
  Badanie ultrasonografem pozwala ocenić stan narządów jamy brzusznej – wątroby, trzustki, pęcherzyka i dróg żółciowych, śledziony, nerek, nadnerczy, pęcherza moczowego, naczyń krwionośnych, aorty brzusznej, przestrzeni zaotrzewnowej. USG jamy brzusznej pozwala diagnozować, oceniać stadium zaawansowania albo wykluczać podejrzenie chorób i zmian, takich jak tętniaki, stany zapalne, zmiany nowotworowe, przyczyny bólu. USG jamy brzusznej stosowane jest również w trakcie leczenia, by móc zanalizować poprawę stanu zdrowia albo reagować na ewentualny brak wyników kuracji.
 2. Prostaty
  USG prostaty to przezbrzuszna ocena wielkości i kształtu gruczołu krokowego. Przy wykorzystaniu tego badania możliwa jest między innymi diagnoza i ocena zalegania moczu w pęcherzu moczowym w wyniku powiększeniu prostaty.
 3. Tkanek miękkich
  Badanie ultrasonograficzne pozwala wykluczyć albo rozpoznać i ocenić wielkość i charakter zgrubień, guzków, torbieli, stanów zapalnych tkanek miękkich oraz tłuszczaki. Dzięki temu można wdrożyć odpowiednie leczenie i analizować jego działanie.

Badania wykonuje:

Lekarz
Dorota Kołątaj DIAGNOSTA USG

Lekarz, specjalista II stopnia medycyny nuklearnej. Od 1987 roku zajmuje się diagnostyką obrazową. Główna aktywność zawodowa związana z diagnostyką ultrasonograficzną…

Potrzebujesz konsultacji ?