EN
plastyka nosa warszawa

Korekta nosa i plastyka nosa

Plastyka nosa Warszawa – zabieg

Skrzywienie nosa jest nie tylko przyczyną kompleksów, ale też upośledza oddychanie. Najlepsze wyniki dają jednoczesne operacje plastyczne nosa zewnętrznego i przegrody (tzw. septorynoplastyka). Plastyka nosa ułatwia oddychanie dzięki wyprostowaniu przegrody oraz poprawia wygląd zewnętrzny organu poprzez zmianę jego kształtu. Zabieg korekcji nosa można wykonywać od 16 roku życia. Zanim zostanie przeprowadzona korekta nosa niezbędne jest przeprowadzenie podstawowych badań.

Korekta nosa – przygotowanie do zabiegu

Przed operacją lekarz na podstawie dokumentacji fotograficznej dokonuje analizy twarzy. Następnie uzyskany materiał opracowuje graficznie zarówno „ręcznie”, jak i korzystając z pomocy komputera, dokonując pomiarów proporcji twarzy oraz kątów zawartych pomiędzy poszczególnymi elementami morfologicznymi twarzy. Celem wszystkich tych czynności jest zaplanowanie postępowania chirurgicznego tak, aby uzyskany w wyniku zabiegu kształt pozostawał w harmonii z całością twarzy. Na podstawie wniosków płynących z analizy twarzy można też wykonać symulację komputerową przewidywanego kształtu jeszcze przed zabiegiem plastyki nosa. Zabieg trwa 2,5- 3 godziny. Po korekcji nos pokrywa się opatrunkiem, który zabezpiecza jego nowy kształt. Po tygodniu usztywnienie zdejmuje się. Przez około 6 tygodni skóra pozostaje wrażliwa i delikatna, toteż zaleca się chronić ją przed szkodliwymi zjawiskami atmosferycznymi. Gojenie blizn trwa od 6 miesięcy do roku.

 

„Jeśli nie akceptujesz kształtu swojego nosa lub istnieją medyczne przesłanki do przeprowadzenia zabiegu zgłoś się do nas!”

Krajmed

Potrzebujesz konsultacji ?