EN
korekta nosa warszawa

Korekta nosa

Korekta nosa

Skrzywienie nosa jest nie tylko przyczyną kompleksów, ale też upośledza oddychanie. Najlepsze wyniki dają jednoczesne operacje plastyczne nosa zewnętrznego i przegrody (tzw. septorynoplastyka). Wykonanie zabiegu ułatwia oddychanie dzięki wyprostowaniu przegrody oraz poprawia wygląd zewnętrzny organu poprzez zmianę jego kształtu. Zabieg korekcji nosa można wykonywać od 16 roku życia.

Korekta nosa – przygotowanie do zabiegu

Przed operacją lekarz na podstawie dokumentacji fotograficznej dokonuje analizy twarzy. Następnie uzyskany materiał opracowuje graficznie zarówno „ręcznie”, jak i korzystając z pomocy komputera, dokonując pomiarów proporcji twarzy oraz kątów zawartych pomiędzy poszczególnymi elementami morfologicznymi twarzy. Celem wszystkich tych czynności jest zaplanowanie postępowania chirurgicznego tak, aby uzyskany w wyniku zabiegu kształt pozostawał w harmonii z całością twarzy. Na podstawie wniosków płynących z analizy twarzy można też wykonać symulację komputerową przewidywanego kształtu jeszcze przed zabiegiem plastyki nosa. Zabieg trwa 2,5- 3 godziny. Po korekcji nos pokrywa się opatrunkiem, który zabezpiecza jego nowy kształt. Po tygodniu usztywnienie zdejmuje się. Przez około 6 tygodni skóra pozostaje wrażliwa i delikatna, toteż zaleca się chronić ją przed szkodliwymi zjawiskami atmosferycznymi. Gojenie blizn trwa od 6 miesięcy do roku.

„Jeśli nie akceptujesz kształtu swojego nosa lub istnieją medyczne przesłanki do przeprowadzenia zabiegu zgłoś się do nas!”

Krajmed

Potrzebujesz konsultacji ?