EN

Badania i zabiegi

W naszym Centrum staramy się otoczyć naszych najmłodszych pacjentów jak najlepszą opieką medyczną.

W zakresie naszych usług oferujemy opiekę lekarzy pediatrów zarówno dla dzieci zdrowych i chorych, konsultacje specjalistyczne lekarzy alergologów, anestezjologów i przede wszystkim laryngologów. Ponadto oferujemy, diagnostykę obrazową i laboratoryjną, szczepienia obowiązkowe jaki i zalecane, oraz testy alergologiczne- skórne, spirometrię, panele pokarmowe, wziewne i wiele innych badań.

inhalacje

Amsa

Jeżeli masz kłopot z uszami lub w nosku jest często katar, to lekarz może zalecić Ci gimnastykę błon bębenkowych, które są w uchu. To trochę skomplikowane, więc uważnie posłuchaj. Najpierw do noska zostaną lekko przyłożone miękkie gumowe wtyczki, przez które do środka będzie wlatywała para. To w sumie nic takiego, ale maszyna, która powoduje tę parę ma za zadanie ubić ją najmocniej, jak potrafi (trochę tak, jak ubija się białka jajek na puszystą pianę).

Gdy ta para będzie mocno „ubita”, będziesz musiał wypić łyczek wody, dzięki czemu ta wzburzona para, jak w rzece, popłynie do Twoich uszek. Poczujesz „pykanie” – to właśnie wtedy ćwiczą błony bębenkowe. I tak kilka razy: para leci do noska – pijesz wodę – błony bębenkowe ćwiczą. W kółko tak samo przez 10 minut.

Rynometria/ Rynomanometria

To badanie noska, które szczerze i bezbłędnie pokaże, jak bardzo Twój nosek jest zatkany. A łatwe jest, jak mycie ząbków (bo przecież wszystkie dzieci myją ząbki, no nie?).  Do dziurek noska przykłada się miękkie wtyczki, przez które trzeba oddychać. I nic więcej. Takie trochę nudne to badanie…Ale prezencik i tak dostaniesz.

tomografia głowy
tomografia głowy

Cefalometria/ tomografia komputerowa

Te badania robi się w specjalnym pokoju, w który powstają niezwykłe fotografie. Tam udasz się, gdy lekarz będzie chciał zobaczyć zdjęcie Twojego migdałka lub zatok. Migdałek, to taki żołnierz, który walczy o Twoje zdrowie i dokłada wszelkich starań, abyś był zdrowy. Czasem jednak sam jest chory, a że siedzi sobie cichutko, z tyłu – za noskiem, trzeba zrobić mu zdjęcie. Zatoki natomiast, to takie pokoiki, które czasami potrafią się zakurzyć. Na zdjęciu będzie widać, czy ten kurz jest tyko na chwilę i niedługo zniknie, czy jednak wymaga generalnego posprzątania.

Jak pójdziesz na badanie, dostaniesz specjalną, trochę ciężką pelerynę (kiedyś czarodzieje w takiej chodzili). Potem trzeba będzie stanąć pod supernowoczesnym dźwigiem i chwilkę postać prościutko i bez ruchu, by zrobiło się piękne zdjęcie. To fotografia dla doktora, więc nie powiesisz jej na ścianie, ale możesz być pewny, że to będzie zdjęcie wyjątkowe, bo tylko i wyłącznie Twojego migdałka lub Twoich zatok.

Audiogram

To badanie, które pokazuje jak słyszysz. Wszystkie dzieci bardzo chętnie przychodzą zbadać się do pana Piotrka, ponieważ daje on słuchawki do założenia na uszy – zupełnie jak w studiu nagraniowym. Ale tym razem nie będziesz śpiewać. Poza tym, oprócz słuchawek, dostaniesz specjalny przycisk. Tak przygotowany – niemal jak kosmita – wchodzisz do specjalnej komory, w której jest całkowita cisza. Przez słuchawki będziesz słyszał cichutkie dźwięki – i kiedy tylko zaczniesz je słyszeć, musisz szybciutko nacisnąć przycisk. I tak kilka razy. Na pewno Ci się to spodoba.

audiometria
tympanometria

Tympanogram

Tym badaniem o trudnej nazwie można sprawdzić, jak pracuje Twoje uszko. Jest tak proste, że właściwie nie ma o czym pisać. Otóż aparat, który wygląda jak pistolecik, wkłada się do ucha (najpierw do jednego, potem do drugiego). Niby trzeba słuchać, czy wieje wiatr z tego pistoletu, ale tak naprawdę to tak szybko wieje, że kiedy zacznie Ci się wydawać, że coś czujesz, jest już koniec badania.

Śmieszne, co?

Laser biostymulacyjny

Kiedy boli cię uszko, gardło lub okolice nosa  pan doktor może zalecić ci leczeniem specjalnym, magicznym laserem. To bardzo fajny i zupełnie bezbolesny zabieg. Siadasz sobie wygodnie, pani pielęgniarka zakłada ci odlotowe niebieskie okulary, a magiczną laserową pałeczkę przypominającą kształtem duży długopis przykłada w miejsca, które chcemy wyleczyć. Niezwykła moc lasera przenika do ucha, gardła lub nosa i pobudza twój organizm do walki z chorobą.

laser biostymulacyjny