EN
korekta nosa warszawa

Korekta nosa i plastyka nosa

Korekta nosa Warszawa – zabieg

Korekta nosa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii plastycznej. Wygląd nosa w znaczący sposób wpływa na wygląd całej twarzy, zatem nawet niewielka korekta jego kształtu może znacznie poprawić jej wygląd. Operacja nosa oprócz walorów estetycznych może również poprawić jego funkcjonalność poprzez zlikwidowanie problemów z oddychaniem których przyczyna może być nieprawidłowa budowa przegrody i skrzydełek nosa.

Skrzywienie nosa jest nie tylko przyczyną kompleksów, ale też upośledza oddychanie. Najlepsze wyniki dają jednoczesne operacje plastyczne nosa zewnętrznego i przegrody (tzw. septorynoplastyka). Plastyka nosa (korekta nosa Warszawa) ułatwia oddychanie dzięki wyprostowaniu przegrody oraz poprawia wygląd zewnętrzny organu poprzez zmianę jego kształtu. Zabieg korekcji nosa można wykonywać od 16 roku życia. Zanim zostanie przeprowadzona korekta nosa niezbędne jest przeprowadzenie podstawowych badań.

Korekta nosa Warszawa – przygotowanie do zabiegu

Przed operacją lekarz na podstawie dokumentacji fotograficznej dokonuje analizy twarzy. Następnie uzyskany materiał opracowuje graficznie zarówno „ręcznie”, jak i korzystając z pomocy komputera, dokonując pomiarów proporcji twarzy oraz kątów zawartych pomiędzy poszczególnymi elementami morfologicznymi twarzy. Celem wszystkich tych czynności jest zaplanowanie postępowania chirurgicznego tak, aby uzyskany w wyniku zabiegu kształt pozostawał w harmonii z całością twarzy. Na podstawie wniosków płynących z analizy twarzy można też wykonać symulację komputerową przewidywanego kształtu jeszcze przed zabiegiem plastyki nosa.

Przebieg zabiegu:

Zabieg trwa 2,5- 3 godziny i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Po korekcji nos pokrywa się opatrunkiem, który zabezpiecza jego nowy kształt. Po operacji ból nosa jest niewielki. Największą niedogodnością dla pacjentów po zabiegu jest niemożność oddychania przez nos z powodu obrzęku. Po tygodniu usztywnienie zdejmuje się. Przez około 6 tygodni skóra pozostaje wrażliwa i delikatna, toteż zaleca się chronić ją przed szkodliwymi zjawiskami atmosferycznymi. Gojenie blizn trwa od 6 miesięcy do roku. Jeżeli chodzi o aktywność fizyczna po zabiegu to rekomendujemy powrót do lekkich ćwiczeń fizycznych najwcześniej po 6 tygodniach po zabiegu.

Przedstawiamy rezultaty jakie daje korekta nosa i plastyka nosa

nos 2

Zdjęcie 2 z 40

„Jeśli nie akceptujesz kształtu swojego nosa lub istnieją medyczne przesłanki do przeprowadzenia zabiegu zgłoś się do nas!”

Krajmed

Specjaliści zajmujący się tym zagadnieniem:

dr. n. med.
Anna Tuszyńska LARYNGOLOG

Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie Absolwentka Studiów Doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Absolwentka Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w…

dr. n. med.
Michał Krawczyński CHIRURG / LARYNGOLOG

Jest pierwszym Polakiem, który otrzymał stypendium Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy. Po odbyciu staży w Europie i Stanach Zjednoczonych zdał…

Potrzebujesz konsultacji ?