EN

Foniatria

foniatra warszawa

Foniatria

to dziedzina otolaryngologii zajmująca się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem schorzeń głosu, języka i mowy. Dziedzina ta jest ściśle powiązana z audiologią i niekiedy nawet logopedią. W przypadków jakichkolwiek problemów z głosem należy udać się na wizytę do foniatry. Na wizytę należy przygnieć wszystkie dotychczas wykonane badania. Na wizycie lekarz foniatra przeprowadzi szczegółowy wywiad, wykona badania (badanie fizykalne, endoskopowe, stroboskopowe) i podda analizie struktury, gardła, nosa i strun głosowych. W razie konieczności zleci dodatkowe badania diagnostyczne. takie jak audiogram (audiometria tonalna) lub tomografia komputerowa. Oba te badania wykonywane są w naszej placówce.

Lekarz Foniatra – konsultacje

Pracujesz zawodowo głosem? Często miewasz chrypki, niedosłyszysz, masz zmieniony głos, trudności z jego wydobywaniem, wrażenie osłabienia? W naszym Centrum w Warszawie oferujemy kompleksową diagnostykę i leczenie zaburzeń głosu zarówno u dzieci jaki i dorosłych, a w szczególności u pacjentów zawodowo posługujących się głosem (śpiewacy, wokaliści, aktorzy, dziennikarze, wykładowcy, nauczyciele, księża). W przypadku najmłodszych pacjentów, są to często dzieci borykające się z przerostem trzeciego migdałka lub mające zaburzony rozwój mowy.

Wskazania do wizyty u foniatry

  • niedosłuch
  • zaburzenia mowy
  • chrypka, drapanie w gardle
  • bezgłos
  • zawroty głowy
  • szumy uszne

Nasi specjaliści zajmujący się tym zagadnieniem

dr
Jacek Konca AUDIOLOG/ LARYNGOLOG/ FONIATRA

Lekarz specjalista otolaryngolog i foniatra. Konsultant laryngolog w Instytucie Kardiologii w Warszawie. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medyczne w Warszawie.…