EN

Alergologia

ALERGOLOG WARSZAWA

W naszym Centrum oferujemy konsultacje lekarza alergologa.

Zauważyłeś, że Twój organizm zaczyna dziwnie reagować, w okresach nasilonego pylenia trwa, drzew? A może zaobserwowałeś, że pojawiają się na Twojej skórze zmiany w zetknięciu z określonymi produktami? Jeśli więc często swędzi Cię nos, masz zaczerwienione oczy, odczuwasz trudności w oddychaniu, a wszystkie te reakcje powtarzają się zawsze przy kontakcie z tymi samymi przedmiotami, to zachodzi duże prawdopodobieństwo, że jesteś alergikiem. Alergia to nadwrażliwość organizmu na ciała obce, wywołująca niepożądane objawy (skórne, śluzówkowe, w przewodzie pokarmowych, drogach oddechowych, itd). W ostatnich latach znacznie wzrosła skłonność człowieka do alergii i, mimo iż nie stanowi ona w znacznej większości zagrożenia dla życia, to z pewnością wpływa negatywnie na jego codzienne funkcjonowanie. Zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą w zakresie diagnozowania i leczenia alergii. Po przeanalizowaniu wyników badań lekarz alergolog w Warszawie ustali właściwy program leczenia i odczulania dla Państwa.

Konsultacje alergologiczne w Warszawie na Mokotowie dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem wszelkich schorzeń o podłożu alergicznym. W trakcie wizyty lekarz alergolog może  zlecić wykonanie paneli pokarmowych, wziewnych z krwi i wiele innych badań.

Choroby, które leczy alergolog:

  • astma oskrzelowa,
  • obturacyjne zapalenia oskrzeli,
  • katar sienny,
  • katar przewlekły,
  • nawracające zakażenia układu oddechowego,
  • alergiczne zmiany skórne (atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, wyprysk),
  • alergia pokarmowa.

Immunoterapia alergenowa (odczulanie)

Alergolog w Warszawie może zlecić również odczulanie. Terapia ta polega na stopniowym podawaniu małych dawek alergenu – tak, by organizm uodpornił się na ich działanie. Co 7-14 dni podawana jest Pacjentowi  uczulająca substancja w formie szczepionki. Jej ilość jest stopniowo zwiększana, co umożliwia układowi odpornościowemu przyzwyczajenie się do jej obecności, a tym samym zatrzymanie produkcji zwalczających ją przeciwciał, których to aktywność jest głównym objawem alergii.

Specjaliści zajmujący się tym zagadnieniem