EN

Alergologia

ALERGOLOG WARSZAWA

W naszym Centrum oferujemy konsultacje lekarza alergologa.

Zauważyłeś, że Twój organizm zaczyna dziwnie reagować, w okresach nasilonego pylenia trwa, drzew? A może zaobserwowałeś, że pojawiają się na Twojej skórze zmiany w zetknięciu z określonymi produktami? Jeśli więc często swędzi Cię nos, masz zaczerwienione oczy, odczuwasz trudności w oddychaniu, a wszystkie te reakcje powtarzają się zawsze przy kontakcie z tymi samymi przedmiotami, to zachodzi duże prawdopodobieństwo, że jesteś alergikiem. Alergia to nadwrażliwość organizmu na ciała obce, wywołująca niepożądane objawy (skórne, śluzówkowe, w przewodzie pokarmowych, drogach oddechowych, itd). W ostatnich latach znacznie wzrosła skłonność człowieka do alergii i, mimo iż nie stanowi ona w znacznej większości zagrożenia dla życia, to z pewnością wpływa negatywnie na jego codzienne funkcjonowanie. Zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą w zakresie diagnozowania i leczenia alergii. Po przeanalizowaniu wyników badań lekarz alergolog w Warszawie ustali właściwy program leczenia i odczulania dla Państwa.

Konsultacje alergologiczne w Warszawie na Mokotowie dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem wszelkich schorzeń o podłożu alergicznym. W trakcie wizyty lekarz alergolog może  zlecić wykonanie paneli pokarmowych, wziewnych z krwi i wiele innych badań.

Choroby, które leczy alergolog:

  • astma oskrzelowa,
  • obturacyjne zapalenia oskrzeli,
  • katar sienny,
  • katar przewlekły,
  • nawracające zakażenia układu oddechowego,
  • alergiczne zmiany skórne (atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, wyprysk),
  • alergia pokarmowa.

Immunoterapia alergenowa (odczulanie)

Alergolog w Warszawie może zlecić również odczulanie. Terapia ta polega na stopniowym podawaniu małych dawek alergenu – tak, by organizm uodpornił się na ich działanie. Co 7-14 dni podawana jest Pacjentowi  uczulająca substancja w formie szczepionki. Jej ilość jest stopniowo zwiększana, co umożliwia układowi odpornościowemu przyzwyczajenie się do jej obecności, a tym samym zatrzymanie produkcji zwalczających ją przeciwciał, których to aktywność jest głównym objawem alergii.

Specjaliści zajmujący się tym zagadnieniem

dr. n. med.
Wojciech Janowicz ALERGOLOG

Lekarz specjalista pediatra, alergolog. Członek Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Przyjmuje również pacjentów anglojęzycznych.

prof. dr hab. n. med.
Wacław Droszcz PULMONOLOG / ALERGOLOG

Lekarz specjalista pulmonolog, alergolog, jeden z największych autorytetów w Polsce ds. leczenia astmy oskrzelowej.