Nasze Usługi

Poradnia Bólu

Poradnia Bólu

Ból jest sygnałem, że coś niepokojącego dzieje się z naszym organizmem. Towarzyszy nam od narodzin i zawsze związany jest z trudnym do zniesienia utrapieniem i cierpieniem. Ból jest subiektywnym doznaniem czuciowym i emocjonalnym. Wiąże się zarówno z działaniem bodźca, który go wywołuje, jak też spostrzeżeniem powstającym na podstawie psychicznej interpretacji zachodzących zjawisk.

Odczuwanie bólu jest indywidualne dla każdego człowieka. Wpływają na to zarówno nasze wcześniejsze doświadczenia związane z doznawaniem bólu, jak i uwarunkowania psychosomatyczne (dotyczące zależności między psychiką a ciałem). Odczuwanie bólu oraz jego następstwa często wywołują nieprzyjemne konsekwencje nie tylko dla nas, ale i naszych bliskich. Zatem ból ma nie tylko konsekwencje fizyczne i psychologiczne, ale również społeczne.

Ból możemy podzielić na:

  • ból ostry – czas trwania < 3 miesiące, pełni rolę ostrzegawczo-obronną (ból pooperacyjny, pourazowy, związany z procedurami medycznymi),
  • ból przewlekły – czas trwania > 3 miesiące, nie spełnia roli ostrzegawczo-obronnej, ze względu na charakter i objawy jest uznawany za chorobę samą w sobie i wymaga wielokierunkowych działań terapeutycznych,
  • ból przetrwały – najczęściej pojawia się w wyniku niewłaściwego leczenia bólu ostrego, utrzymuje się mimo wygojenia tkanek, których uszkodzenie spowodowało ból ostry.

Akupunktura 

top_akupunktura

Znana w Starożytnych Chinach ponad 4 tys. lat temu. Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (T.C.M.) choroba powstaje wtedy, gdy nie ma równowagi pomiędzy energią Yin i Yang (dwie przeciwstawne energie) w naszym organizmie.

Wkłuwając igły powodujemy wyrównanie energii na poszczególnych jej meridianach, a tym samym powrót do zdrowia. Akupunktura uruchamia proces korygowania wszelkiej istniejącej w człowieku nierównowagi fizycznej lub psychicznej po to, by mu przywrócić harmonię wewnętrzną.

Stawianie diagnozy opiera się na badaniu: wyglądu języka, tętna. Poradnia w naszym centrum prowadzona jest przez dr Elżbietę Rybińską– lekarza specjalistę psychiatrę, specjalistę ds. TCM (Traditional Chinese Medicine).

Dr Rybińska jest lekarzem psychiatrą, od wielu lat zajmuje się Tradycyjną Medycyną Chińską w skład której wchodzi: akupunktura i masaż. Czerpiąc ze swojej wieloletniej nauki (liczne certyfikaty ukończenia Chińskiej Akademii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) oraz praktyki, opracowała autorski program oparty na połączeniu dwóch najstarszych medycyn świata: Chin i Egiptu.

W naszej Poradni leczymy metodami naturalnymi wszelkie dolegliwości bólowe takie jak migrenę i inne bóle głowy, nerwobóle, choroby zwyrodnieniowe stawów, choroby kręgosłupa i grzbietu, rwę kulszową, dyskopatię a nawet uporczywe bóle psychogenne oraz inne bóle niewiadomego pochodzenia.

Ponadto akupunktura to skuteczna metoda leczenia nerwic, depresji, bezsenności, otyłości, oraz astmy. Jest również wykorzystywana wspomagająco przy terapiach nikotynowych.