Chirurgia Ogólna

Operacje Chirurgii Ogólnej

Przepuklina

to jedno z popularnych schorzeń i dolegliwości związanych z nieprawidłowym umiejscowieniem narządów. Jej charakterystycznych objawem jest przemieszczenie całości lub części narządów poza jamę ciała. Przepuklina rozpoznawana jest najczęściej przez miękka w dotyku pojawiająca się wypukłość umiejscowiona w okolicach pachwiny lub też brzucha bądź podbrzusza. Nieleczona może powodować różnego typu powikłania takie jak martwica jelit spowodowana nieprawidłowym ich ukrwieniem. Przepuklina brzuszna jest wypukłością błony otrzewnej wraz z pętlami jelit poza obszar anatomiczny jamy brzusznej. Taka przepuklina może powstać na skutek nadmiernego kaszlu, oddawania moczu lub śmiania się. Jeżeli w ścianach brzucha istnieją miejsca osłabione, wówczas ich powłoki zostają przerwane i powstaje przepuklina.

W naszym Centrum oferujemy laparoskopowe metody leczenia przepuklin pachwinowych jak i pooperacyjnych oraz guzów łagodnych i nowotworowych jelita grubego.

Pęcherzyk żółciowy

wyglądem nieco przypomina gruszkę. Magazynuje żółć wytworzoną przez wątrobę, potrzebną do trawienia tłuszczów. Podczas posiłku jest ona transportowana drogami żółciowymi z pęcherzyka do dwunastnicy, gdzie zaczynają się procesy trawienne. W czasie tej wędrówki u niektórych osób wytrącają się kryształki cholesterolu i soli żółciowych, które zbijają się w grudki, tworząc złogi żółciowe (kamienie). Mogą być wielkości ziarnka piasku lub kamyka.

Laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego jest jednym z najczęstszych zabiegów chirurgicznych. Obecnie, zabieg ten  wykonywany jest laparoskopowo przez niewielkie nacięcia skóry. Jeśli narząd jest chory usuwa się w go w całości, ponieważ pęcherzyk skłonny do tworzenia złogów “zbuduje je” i w zostawionej części.

Call Now ButtonZadzwoń