EN
szczepienia przeciw covid

Szczepienia przeciwko Covid 19

UWAGA!!! BRAK WOLNYCH MIEJSC NA SZCZEPIENIA. INFORMACJE O WOLNYCH TERMINACH W INNYCH PLACÓWKACH OTRZYMAJĄ PAŃSTWO POD NR TELEFONU INFOLINII NFZ 989

W związku z ograniczeniami dostaw preparatu do Polski dotychczas otrzymana pula pozwala na realizację tylko 30 szczepień tygodniowo.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z naszą infolinią pod nr telefonu : 22 458 69 04. ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ WYŁĄCZNIE POPRZEZ KONTAKT TELEFONICZNY! NIE UDZIELAMY INFORMACJI W PLACÓWCE.  Nasi konsultanci są dostępnie w dni powszednie od godz.: 08:00 do godz. 15:00.

Szanowni Państwo, informujemy, iż Centrum Medyczne Krajmed zostało zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Każdy pacjent zatem będzie mógł wybrać Krajmed CM jako miejsce do zaszczepienia. Proces szczepień będzie odbywał się wg reguł i zgodnie z kolejnością ogłoszoną przez Rząd.
Kwalifikacja, szczepionka i szczepienie są bezpłatne dla każdego pacjenta.

Aktualne informacje na temat szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Szczepienia rozpoczną się 26 stycznia 2021 r.

Warunkiem rejestracji na szczepienie jest wystawione e-skierowanie, które generuje się automatycznie dla wybranych grup zgodnie z harmonogramem.

Jak umówić się na szczepienie?

Skierowania na szczepienia będą wystawiane automatycznie za pomocą e-skierowania, w transzach zgodnych z etapami Narodowego Programu Szczepień dla poszczególnych grup wiekowych i zawodowych. E-skierowanie będzie widoczne tylko dla osób obsługujących proces rejestracji. E-skierowanie będzie ważne 60 dni. Lekarz może wystawiać indywidualne e-skierowanie tylko w przypadku, gdy ważność pierwszego skierowania minie lub osoba nie posiada numeru PESEL. Nie trzeba posiadać numeru e-skierowania,aby umówić się na szczepienie – wystarczy znać swoje dane osobowe.

Kwalifikacja na szczepienie

Przed wizytą wydrukuj, wypełnij i podpisz kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Lekarz kwalifikujący przeanalizuje Twój kwestionariusz i na jego podstawie dokona kwalifikacji do szczepienia. Kwestionariusz można pobrać tutaj.

Jeśli nie możesz wydrukować kwestionariusza lub masz problem z jego wypełnieniem będziesz mógł to zrobić w przychodni bezpośrednio przed kwalifikacją, korzystając z pomocy personelu przychodni.

Przebieg szczepienia

Na szczepienie należy koniecznie zabrać ze sobą dokument tożsamości. Szczepionka jest podawana domięśniowo, zwykle w mięsień naramienny lewej ręki. Otrzymasz jej 2 dawki w odstępie co najmniej 21 dni. Po podaniu szczepionki zostaniesz pod obserwacją przez co najmniej 15 minut.

Zaświadczenie o zaszczepieniu

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień. Przyjęcie szczepionki będzie także potwierdzone przez specjalny system, który umożliwi weryfikację zaszczepienia (m.in. kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).

Przed otrzymaniem szczepionki należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką, jeśli:

Tak jak w przypadku każdej innej szczepionki, cykl 2 dawek szczepionki Comirnaty może nie zapewniać pełnej ochrony wszystkim osobom, które go otrzymały oraz nie wiadomo jak długo ochrona ta będzie się utrzymywać.

Potrzebujesz konsultacji ?