EN
poradnia_leczenia_bolu_warszawa

Poradnia bólu

Ból jest sygnałem, że coś niepokojącego dzieje się z naszym organizmem. Towarzyszy nam od narodzin i zawsze związany jest z trudnym do zniesienia utrapieniem i cierpieniem. Ból jest subiektywnym doznaniem czuciowym i emocjonalnym. Wiąże się zarówno z działaniem bodźca, który go wywołuje, jak też spostrzeżeniem powstającym na podstawie psychicznej interpretacji zachodzących zjawisk.

Odczuwanie bólu jest indywidualne dla każdego człowieka. Wpływają na to zarówno nasze wcześniejsze doświadczenia związane z doznawaniem bólu, jak i uwarunkowania psychosomatyczne (dotyczące zależności między psychiką a ciałem). Odczuwanie bólu oraz jego następstwa często wywołują nieprzyjemne konsekwencje nie tylko dla nas, ale i naszych bliskich. Zatem ból ma nie tylko konsekwencje fizyczne i psychologiczne, ale również społeczne.

Ból możemy podzielić na:

  • ból ostry– czas trwania < 3 miesiące, pełni rolę ostrzegawczo-obronną (ból pooperacyjny, pourazowy, związany z procedurami medycznymi),
  • ból przewlekły – czas trwania > 3 miesiące, nie spełnia roli ostrzegawczo-obronnej, ze względu na charakter i objawy jest uznawany za chorobę samą w sobie i wymaga wielokierunkowych działań terapeutycznych,
  • ból przetrwały – najczęściej pojawia się w wyniku niewłaściwego leczenia bólu ostrego, utrzymuje się mimo wygojenia tkanek, których uszkodzenie spowodowało ból ostry.

Akupunktura

Znana w Starożytnych Chinach ponad 4 tys. lat temu. Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (T.C.M.) choroba powstaje wtedy, gdy nie ma równowagi pomiędzy energią Yin i Yang (dwie przeciwstawne energie) w naszym organizmie.

Wkłuwając igły powodujemy wyrównanie energii na poszczególnych jej meridianach, a tym samym powrót do zdrowia. Akupunktura uruchamia proces korygowania wszelkiej istniejącej w człowieku nierównowagi fizycznej lub psychicznej po to, by mu przywrócić harmonię wewnętrzną.

poradnia bólu warszawa
poradnia_bolu_warszawa

Stawianie diagnozy opiera się na badaniu: wyglądu języka, tętna. Poradnia w naszym centrum prowadzona jest przez dr Elżbietę Rybińską– lekarza specjalistę psychiatrę, specjalistę ds. TCM (Traditional Chinese Medicine).

Dr Rybińska jest lekarzem psychiatrą, od wielu lat zajmuje się Tradycyjną Medycyną Chińską w skład której wchodzi: akupunktura i masaż. Czerpiąc ze swojej wieloletniej nauki (liczne certyfikaty ukończenia Chińskiej Akademii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) oraz praktyki, opracowała autorski program oparty na połączeniu dwóch najstarszych medycyn świata: Chin i Egiptu.

W naszej Poradni leczymy metodami naturalnymi wszelkie dolegliwości bólowe takie jak migrenę i inne bóle głowy, nerwobóle, choroby zwyrodnieniowe stawów, choroby kręgosłupa i grzbietu, rwę kulszową, dyskopatię a nawet uporczywe bóle psychogenne oraz inne bóle niewiadomego pochodzenia.

Ponadto akupunktura to skuteczna metoda leczenia nerwic, depresji, bezsenności, otyłości, oraz astmy. Jest również wykorzystywana wspomagająco przy terapiach nikotynowych.

 

Specjaliści

Lekarz
Elżbieta Rybińska- Elsayed PSYCHIATRA

Jest lekarzem psychiatrą, z ponad 20-letnim doświadczeniem terapeutycznym w zakresie psychiatrii. Od wielu lat zajmuje się Tradycyjną Medycyną Chińską w skład…

Potrzebujesz konsultacji ?