EN

Psychiatria

akupunktura_warszawa

Oferujemy diagnostykę i leczenie nerwic, depresji, bezsenności, pomoc psychiatryczną osobom z zaburzeniami emocji i zachowania, walczącymi z uzależnieniami, stresem oraz będącymi w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzimy terapię przeciwbólową migreny, kręgosłupa, kończyn i stawów. Konsultacji udziela dr Elżbieta Rybińska- lekarz specjalista psychiatra, specjalista ds. TCM (Traditional Chinese Medicine). Dr Rybińska jest lekarzem psychiatrą, od wielu lat zajmuje się Tradycyjną Medycyną Chińską w skład której wchodzi: akupunktura i masaż. Czerpiąc ze swojej wieloletniej nauki (liczne certyfikaty ukończenia Chińskiej Akademii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) oraz praktyki, opracowała autorski program oparty na połączeniu dwóch najstarszych medycyn świata: Chin i Egiptu.

Depresja

Zaburzenia związane z depresją coraz częściej występują w naszym społeczeństwie. Zapadają na nią osoby w różnym wieku i obojga płci. Rośnie liczba osób, u których wyraźnemu obniżeniu ulega nastrój jak i poziom motywacji. Uważa się, iż u podstaw zaburzeń depresyjnych leży poczucie niedowartościowania, co przekłada się na problemy z adaptacją w nowym środowisku, braku świadomości własnych potrzeb jak i braku wiary we własne siły i możliwości. Depresja może mieć bardzo różnorodne objawy uzależnione od indywidualnych uwarunkowań człowieka.

Najczęstszymi symptomami świadczącymi, iż możemy mieć do czynienia z depresją są:

  • poczucie bezradności,
  • brak wiary w siebie,
  • zanik zainteresowania codziennymi sprawami,
  • zmiana apetytu i masy ciała,
  • problemy ze snem,
  • poczucie fizycznego osłabienia i utraty energii,
  • złość, rozdrażnienie,
  • skłonność do ryzykownych zachowań,
  • spadek popędu seksualnego,
  • bóle somatyczne- bóle pleców, mięśni, brzucha bez przyczyn medycznych.

STRES

to nieprzyjemny stan psychiczny, polegający na odczuwaniu napięcia nerwowego. Napięcie to pojawia się w sytuacjach, którym towarzyszą jakieś komplikacje. Komplikacje to brak jasnych i jednoznacznie korzystnych rozwiązań, lęk, że coś pójdzie nie tak, świadomość ograniczonego wpływu na sytuację, a także konflikty wewnętrzne. Stres pojawia się na skutek zakłócenia równowagi pomiędzy możliwościami i kompetencjami człowieka, a wyzwaniami związanymi z różnymi sytuacjami.

Akupunktura

to skuteczna metoda leczenia nerwic, depresji, bezsenności, otyłości, oraz astmy. Jest również wykorzystywana wspomagająco przy terapiach nikotynowych. Akupunktura uruchamia proces korygowania wszelkiej istniejącej w człowieku nierównowagi fizycznej lub psychicznej po to, by mu przywrócić harmonię wewnętrzną. Stawianie diagnozy opiera się na badaniu: wyglądu języka, tętna. Wkłuwając igły powodujemy wyrównanie energii na poszczególnych jej meridianach, a tym samym powrót do zdrowia.

Nasi specjaliści

Lekarz
Elżbieta Rybińska- Elsayed PSYCHIATRA

Jest lekarzem psychiatrą, z ponad 20-letnim doświadczeniem terapeutycznym w zakresie psychiatrii. Od wielu lat zajmuje się Tradycyjną Medycyną Chińską w skład…