Medycyna Przeciwstarzeniowa

Medycyna przeciwstarzeniowa

Anti Aging (medycyna przeciwstarzeniowa)

W Centrum Medycznym Krajmed oferujemy konsultacje z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej (antiaging), która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnego społeczeństwa, w którym coraz większy odsetek będą stanowić ludzie po 65 roku życia. Lekarze medycyny przeciwstarzeniowej propagują zdrowy styl życia poprzez indywidualne doradztwo w doborze odpowiedniego dla pacjenta sposobu żywienia, aktywności ruchowej, promują walkę z nadwagą oraz nałogami. Zadaniem medycyny przeciwstarzeniowej jest zapobieganie chorobom lub jak najdłuższe opóźnianie ich wystąpienia.

Medycyna przeciwstarzeniowa to gałąź medycyny, która zajmuje się wewnętrznymi sposobami na zahamowanie procesu starzenia się, poprawą zdrowia psychicznego i fizycznego organizmu człowieka.

Terapia przeciwstarzeniowa obejmuje aż 7 obszarów, zapewniających powstrzymanie starzenia się naszego organizmu. Polega ona na analizie stylu życia pacjenta, wyważeniu odpowiedniej diety i doborze suplementów, zapewnieniu ruchu, zastosowaniu terapii hormonalnej, zapewnieniu mentalnego balansu oraz wsparciu medycyny estetycznej.
Diagnostyka „anti-aging” w dużym stopniu przypomina diagnostykę, jaką przeprowadza się w normalnym gabinecie lekarskim.

Duże znaczenie ma zarówno zebranie wywiadu, jak i badanie przedmiotowe pacjenta. Bada się krew, mocz, a nawet ślinę. Często oznaczany jest poziom niektórych hormonów, które mają tendencję do spadku wraz z wiekiem, jak IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu-1), którego wydzielanie związane jest z hormonem wzrostu. Po przeanalizowaniu wyników badań, określa wiek biologiczny pacjenta, ocenia co spowodowało przedwczesne zestarzenie się organizmu, a następnie zaleca odpowiednie do stanu pacjenta zmiany w dotychczasowym stylu życia.

 

Nasi specjaliści:

dr Beata Cybulska

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////