dr n. med. Jacek Schmidt

specjalista otorynolaryngolog

dr n. med. Jacek Schmidt

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.  Od 2006 ordynator Oddziału Otolaryngologicznego  oraz Kierownik Bloku Operacyjnego (od 2010) Szpitala  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Łodzi.
Od początków praktyki  klinicznej i naukowej zainteresowania skupia na problematyce schorzeń nosa i zatok przynosowych u dorosłych i dzieci oraz fizjologią i patologią oddychania. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1999r. na podstawie pracy „Badania kliniczne i histopatologiczne   naczynioruchowych i alergicznych nieżytów nosa”,  jako pracownik naukowo-dydaktyczny Kliniki Otolaryngologii Wojskowej Akademii Medycznej był kierownikiem kilku projektów badawczych dotyczących problematyki błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. W 2002 otrzymał Nagrodę i Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi za badania nad epidemiologią nieżytów nosa w dużych aglomeracjach miejskich i małych miejscowościach. W praktyce klinicznej szczególne zainteresowania skupia na wczesnych i odległych wynikach leczenia operacyjnego niedrożności nosa. Uczestnik licznych zjazdów  i kongresów krajowych i międzynarodowych jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji w czasopismach naukowych oraz popularnonaukowych (Manager Apteki ,Na Zdrowie itp.) .

Zakres  świadczeń:

leczenie operacyjne dorosłych i dzieci :endoskopowe operacje zatok przynosowych, operacje przegrody nosa i plastyki małżowin nosowych , operacje migdałków gardłowego i podniebiennych, drenaż uszu, mikrochirurgia krtani , guzy ślinianek oraz pozostałe operacje otorynolaryngologiczne, diagnostyka otolaryngologiczna i leczenie zachowawcze w pełnym zakresie.

 

Jacek Schmidt – ZnanyLekarz.pl

Call Now ButtonZadzwoń